}

Словник туриста

 СЛОВНИК ТУРИСТИЧНИХ ТЕРМІНІВ ТА СКОРОЧЕНЬ
 
ХАРЧУВАННЯ

OB/RO (Без харчування) - тільки розміщення в готелі, харчування не передбачено.
BB (Сніданок) - режим харчування, що передбачає сніданки в готелі проживання. Це може бути шведський стіл або континентальний сніданок.
HB (Напівпансіон) - режим 2-разового харчування в готелі. Зазвичай це сніданок і вечеря, але в деяких готелях може бути сніданок та обід. Напої за обідом і вечерею зазвичай у вартість не входять.
HB + (Розширений напівпансіон) - режим 2-разового харчування в готелі. Зазвичай це сніданок і вечеря, напої за обідом і вечерею зазвичай у вартість входять, в решту часу за додаткову плату.
FB (Повний пансіон) - режим 3-разового харчування в готелі (сніданок + обід + вечеря). Напої за обідом і вечерею зазвичай у вартість не входять.
FB + (Розширений повний пансіон) - режим 3-разового харчування в готелі (сніданок + обід + вечеря). Напої за обідом і вечерею входять у вартість, в решту часу за додаткову плату.
Al, All inclusive - Все включено - режим, що включає не тільки 3-разове харчування, але й додаткові послуги, такі як легкий сніданок, закуски, легка вечеря. Напої входять у вартість. Іноді це можуть бути тільки напої місцевого виробництва, а іноземні продаються за додаткову плату;
UALL - теж що і All Inclusive з включеними напоями місцевого та іноземного виробництва, зазвичай список напоїв іноземного виробництва обмежений.
DLAI, ELAAL, EAL, AEAL, Royal AL і т.п. - розширене харчування по системі все включено, зазвичай розрізняється кількість спиртних напоїв, які входять у вартість.
Континентальний сніданок (Continental Breakfast) - легкий сніданок з чаю, кави, соку, булочки, масла і джему.
Англійський сніданок (EnglishBreakfast) - повний сніданок, включає зазвичай соки, омлет (яєчню) з шинкою, тости, масло, джем і каву або чай.
Американський сніданок (American Breakfast) - аналог континентального сніданку + різні нарізки: ковбаси, сири та ін. і гарячі страви (омлет, сосиски).
Харчування по меню - обмежене число страв з меню, окрім морепродуктів.
A-la carte - замовне меню, в якому кожне блюдо вказано зі своєю окремою ціною. Багато готелів, що пропонують систему харчування UALL, включають і безкоштовний a-la carte.
 
РОЗМІЩЕННЯ В ГОТЕЛІ
 
SGL (single) - одномісне розміщення;
DBL (double) - двомісне розміщення;
TRPL (triple) - тримісне розміщення;
Suite - розміщення в номері люкс;
EXB (extra bed) - додаткове ліжко;
Chld (child) - дитина (зазвичай вартість вказується для дитини в номері з двома дорослими);
ROH (run of house) - тип номера відомий тільки при заселенні;
SV (sea view) - вид на море;
SSV (Sea side view) - бічний вид на море;
GV (garden view) - вид на сад;
MV (mountain view) - вид на гори;
BV (Beach viev) - вид на пляж;
CV (City view) - вид на місто;
LV (Land viev) - вид на околиці;
OC (Ocean view) - вид на океан;
PV (Pool view) - вид на басейн;
RV (River view) - вид на річку.
 
ТИПИ НОМЕРІВ

Standard-однокімнатні номери;
1 APT - апартаменти з однією спальнею;
2 APT - апартаменти з 2 спальнями;
APTS (apartments) - тип номера, наближений до сучасної 2х і більше кімнатній квартирі з кухнею;
BG (bungallow) - окрема 1 кімнатна споруда або невелике окремо стоячих будинків на кілька номерів (у кожного номера вхід з вулиці);
DELUXE - номери підвищеної комфортності;
DPL (duplex) - 2х поверховий номер;
Family room - сімейний номер більше стандартного 1 кімнатний, але частіше 2х кімнатний;
Honeymoon room - номер для молодят;
HV (holiday villages) - категорія готелю (номери) - комплекс бунгало;
KSB (king size bed) - ліжко королівського розміру, шириною більше 180 см;
King suite - Королівський сьют;
MB (main building) - основна будівля готелю;
New building - новий корпус;
Studio - 1 кімнатні номери або 1 кімнатна квартира з низькою перегородкою, що відокремлює кухню;
Suite - 1 кімнатний номер підвищеної комфортності з вітальні зоною;
Executive Suite - сьют з 2 спальнями;
Junior Suite - Номери підвищеної комфортності, 1 кімнатні з обгородженим спальним місцем, Перетворювані у вітальню днем;
Mini Suite - номер підвищеної комфортності, 1 кімнатний, більше розміром, ніж стандартний і Superior ;
Senior Suite - номер підвищеної комфортності, як правило з вітальнею і спальнею
Superior - 1 кімнатний, більше, ніж стандартний;
Superior Shalt - Шале підвищеної комфортності;
Connected rooms (connection) - номери, що мають наскрізний прохід з одного номера в інший, відділений дверима, яка замикається з одного боку.
 
ТУРИСТИЧНА ТЕРМІНОЛОГІЯ
 
Авіатариф - вартість перевезення одного пасажира на літаку на певну відстань. У міжнародних перевезеннях розрізняють індивідуальні, групові, звичайні та спеціальні авіатарифи.
 
Ануляційний штраф - сума, що виплачується туроператором засобу розміщення (або туристом туроператору) у разі порушення ануляційних термінів (незаїзду або пізньої ануляції).
 
Ануляція замовлення - відмова туроператора (турагента) від усього замовлення або якоїсь його частини. Ануляція підрозділяється на незаїзд чи пізню ануляцію.
 
Ануляція поїздки - відмова (в письмовому вигляді) туриста, туроператора або турагента від виконання зобов’язань за договором на туристичне обслуговування.
 
Апартаменти - тип номерів у готелях, за своїм оформленням наближених до виду квартир, включаючи місця для приготування їжі (у разі апартаментів вартість харчування звичайно не включається у вартість номера).
 
Апарт-готель - готель, номери в якому складаються з апартаментів.
 
Багажна квитанція - оформлюється авіакомпанією і видається пасажиру при реєстрації багажу; це офіційний документ, який підтверджує, що авіакомпанія бере на себе перевезення цього багажу та видачу його пасажиру по закінченню перевезення.
 
Безмитне ввезення - пропуск для перевезення через митний кордон відповідної країни товарів без обкладання їх ввізним митом. Зазвичай безмитно пропускаються предмети особистого користування в розумних межах.
 
Бонусна програма авіакомпаній - система премій для клієнтів конкретної авіакомпанії за досягнення встановлених показників числа, тривалості польотів.
 
Бранч (brunch) - прийом їжі за часом після сніданку, але до обіду, який замінює і сніданок, і обід. Поширений в Європі серед людей, які, в силу своєї зайнятості, не можуть дозволити собі перериватися на сніданок, ланч та обід.
 
Бронювання - попереднє закріплення за певним туристом (пасажиром) місць в готелях або на транспортних засобах, квитків у культурно-видовищні установи на певну дату. Іноді, за послуги бронювання може проводитися додаткова оплата.
 
Бунгало - окрема будівля, що використовується для розміщення туристів, часто пропонується в тропічних і південних країнах.
 
Ваучер (туристський ваучер) - документ-розпорядження туроператора своєму контрагенту (приймаючій стороні) про надання туристу (відповідно до укладеного договору) туристського обслуговування з гарантією його оплати останнім у встановленому порядку. Ваучер містить повний і конкретний перелік оплачених туристом послуг, які повинні бути йому надані. На підставі ваучера проводиться врегулювання взаєморозрахунків між приймаючою і спрямовуючої сторонами. Форма ваучера визначається зазначеними вище сторонами. Ваучер встановлює право туриста на послуги, що входять в турпакет, і підтверджує факт їх надання.
 
Види розміщення в готелі - визначаються місцем або приміщенням, що складається з одного або декількох місць, придатних для проживання в готелі, в тому числі: місце (ліжко-місце) - площа з ліжком, призначена для однієї людини (В); номер-приміщення (кімната, декілька кімнат), що складається з одного або декількох місць (R). Номер є одиничним елементом бронювання.
 
Високий сезон - період найбільшої діяльної активності в туризмі, найпопулярніший час року для поїздок (подорожей); період найбільш високих тарифів на туристські послуги. Високий сезон не завжди збігається з порами року. У ряді країн він може налічувати до 6-7 місяців, в ряді країн - не більше 1-2 місяців.
 
Відстань до моря (на гірськолижних курортах - до підйомника) - насторожуйтеся, якщо турагент вимірює його не метрами, а хвилинами ходьби або їзди. 10 хвилин пішки? З якою швидкістю, дозвольте дізнатися? Та й чи знаєте ви, що відстань, яку людина легко долає за 10 хвилин в кросівках, в гірськолижних черевиках не пройдеш і за півгодини? Куди більше довіри викликають туристичні каталоги, де відстані позначені в метрах. Правда, майте на увазі, що вимірюється воно ближньою до моря точки (тобто, цілком можливо, один корпус готелю буде в 100 метрах моря, а інший - в 500).
 
Віза - спеціальний дозвіл відповідних органів іноземної держави на в’їзд, виїзд, проживання або проїзд через територію даної держави.
 
Вілла - окремий будиночок на 3-6 кімнат, однорівневий або дворівневий, з великою вітальнею, декількома спальнями та санвузлами. Басейн може бути як індивідуальним, так і 1 на кілька вілл. У хороших п’ятизіркових готелях для гостей вілл працює окремий ресторан, клієнти можуть користуватися персональним електрокаром, а іноді навіть послугами дворецького. На VIP-пляж щопівгодини приносять фрукти, шампанське, рушники. Заплатити за таку віллу доведеться в три рази більше, ніж за один або кілька стандартних номерів (залежно від кількості проживаючих на віллі).
 
Гід - професіонал, що показує туристам пам’ятки міста або місцевості і розповідає про них. Як правило, повинен мати або ліцензію на здійснення даної діяльності, або володіти профільним науковим ступенем (кандидата, доктора наук в галузі історії, мистецтвознавства, культурології, архітектури, інше).
 
Готельна діяльність - діяльність юридичних осіб і індивідуальних підприємців, що володіють або наділені в установленому порядку майновими правами на який-небудь колективний засіб розміщення по безпосередньому розпорядженню і управлінню ним, для надання послуг розміщення та обслуговування громадян, а також інша діяльність з організації і надання готельних послуг , включаючи їх реалізацію.
 
Громадський/приватний пляж - громадським пляжем можуть користуватися всі, туристи і не туристи. У деяких країнах (наприклад, у Греції, Іспанії, Тунісі) всі пляжі громадські. Вони забираються з такою ж частотою, що й приватні, на них теж є бари і ресторани, але за лежаки, пляжні рушники і парасольки доводиться платити. Зазвичай по 1 долару США (або 1 євро) за предмет. Правда, іноді власники готелів платять за своїх туристів, тоді вартість пляжних послуг включається в ціну проживання. Приватний пляж - це викуплена власником готелю смуга узбережжя, обладнана ним на свій розсуд для своїх туристів. Тут за лежаки і парасольки платити не доведеться.
 
Група туристів - група осіб, які подорожують разом, прибувають і відбувають в один і той же час, на однакових умовах (стандартний пакет послуг) і є для турагента, туроператора і готелю окремою туристською одиницею. Групі туристів готельні послуги (розміщення та харчування) надаються на пільгових умовах, тобто за спеціальними цінами, рахунок на всю суму виписується один на групу. За міжнародними нормами мінімальна група - 15 осіб, проте в деяких країнах групою можуть вважатися і 7-15 чоловік.
 
Договір про туристичне обслуговування - угода між споживачем туристської послуги (туристом) і туроператором або турагентом, які реалізують пакет послуг. Договір укладається у письмовій формі і містить істотні умови договору, в тому числі достовірну інформацію про реалізовані пакети послуг, роздрібну ціну та порядок оплати, а також визначає взаємні права та обов’язки сторін при організації та проведенні поїздки (подорожі).
 
Додаткові послуги - перелік і обсяг послуг, що перевищують обсяг і перелік придбаних основних послуг, і оплачуваних туристами додатково, в місці споживання даних послуг.
 
Дорожній чек - банківський платіжний засіб, який може бути обміняний на готівку в тій валюті, в якій він виписаний, або на еквівалентну суму в іноземній валюті за діючим курсом. Банки, що видають дорожні чеки, гарантують повне повернення грошей у випадку втрати цих чеків в результаті крадіжки, знешкодження тощо.
 
Дьюті-фрі (duty free) - система безмитної торгівлі в аеропортах, на бортах повітряних суден, поромів та інших транспортних засобів, або в окремих місцях відвідування іноземців (як правило, сигарети, вино, парфумерія та сувеніри).
 
Європейський план - готельний тариф, що включає в себе тільки вартість розміщення (без вартості харчування - B, RO).
 
Зелена територія - дуже розмитий термін, який може мати на увазі як «три горді пальми», так і дійсно пристойний парк. У готелях-новобудовах зелена територія - велика рідкість, зазвичай вона зустрічається в старих, добре обжитих готелях, де бунгало встигають укутати плющем, а пальми обрости листям. Якщо дерева встигли перетворитися в лісок, в каталогах зазвичай пишуть «потопає в зелені». Але в цьому випадку в номерах на нижніх поверхах нічого чекати виду на море.
 
Знижка - зниження первісної продажної ціни (опублікованій, довідкової). Знижки бувають сезонні, групові, вихідного дня, для постійних клієнтів, дітей і т.д.
 
Індивідуальний тур - тур з певним набором туристських послуг, замовлений клієнтом (або невеликою групою) за своїм розсудом, включаючи розміщення, харчування, трансфер, екскурсійну і розважальну програму.
 
Індивідуальний/центральний кондиціонер - індивідуальний кондиціонер, встановлений в номері готелю, можна регулювати (міняти силу повітряного потоку, температуру повітря, іноді - вологість). Це досить дороге задоволення, і зустрічається звичайно в готелях класом не нижче 5*. Центральний кондиціонер можна лише відключити (іноді поміняти температуру). Включений, він буде працювати з рівною (і, напевно, потужною) силою.
 
Індивідуальні туристи - туристи, які подорожують за індивідуально організованою програмою перебування, і, як правило, не користуються груповими знижками та пільгами.
 
Інклюзив-тур - основний вид індивідуального або групового туру. Як правило, є чітко спланованою за маршрутом, часом, терміном, набором та якістю послуг поїздкою, яка продається споживачу як нероздільний на елементи товар за загальною ціною, що зазвичай включає в себе вартість як обслуговування, так і проїзду по маршруту.
 
Інформація, яка надається туристу - достовірні відомості про організатора подорожі (поїздки) і продавця, наявності відповідних ліцензій та сертифікатів відповідності, туристських формальностей, необхідних для здійснення поїздки (подорожі) та терміни їх оформлення, про приймаючій стороні: відомості про повний і конкретний зміст пропонованого пакета послуг.
 
Категорія готелю - класифікація готелів за категоріями, заснована на комплексі вимог до будівель, матеріально-технічному обладнанні, номенклатурою та якістю надаваних послуг, рівня обслуговування. Категорії позначаються символом * (зірка). У кожній країні ці категорії, номенклатура і критерії різні, і можуть досягати дуже істотних ступенів відмінності.
 
Клуб-готель (HV-1, HV-2) - досить часто в туристичних каталогах можна зустріти позначення HV-1 або HV-2. При цьому навіть турагенти не завжди можуть чітко пояснити різницю між звичайним готелем 5* і клубом HV-1 (або готелем 4* і HV-2). Тим часом, це принципово різна організація відпочинку. Готель розрахований на те, що турист досить багато часу проводитиме в основній будівлі - в номері, ресторані, холі і т.д., і для нього вкрай важливий комфорт і спокій. Номер буде просторим, з великим вікном, обов’язково з ванною (а не душовою кабіною), телевізором з великою діагоналлю і хорошими меблями. У готелі великі гарні холи, маса можливостей проводити час усередині будівлі - ресторани, бари, тренажерний зал, масажна кімната, перукарня, ігрова для дітей і т.д. і т.п. Територія може бути і велика, а може й ні, а інфраструктура готельного відпочинку та розважальна програма може бути досить скромною. Іншими словами, туриста залишають у спокої: чим він стане займатися на відпочинку, його особиста справа. Інша річ HV - Holiday Village, туристична село. Ніяких великих будівель - вам належить жити в бунгало (зазвичай на кілька номерів). У кімнаті буде все необхідне, однак це лише місце, куди ви приходите поспати, перепочити і прийняти душ. Так що ліжко буде зовсім не королівських габаритів, килимове покриття на підлозі замінять приліжковим килимком, а в куточку - телевізором розміром з пейджер. Балкон або тераса - надмірність. Прокинулися? Бігом на вулицю: сонце повітря і вода - наші кращі друзі! Території HV величезні. Там є безліч куточків, де можна пограти в гігантські шахи або великий теніс, покататися на конях, постріляти з лука або погойдатися на гойдалках - клуби просто змагаються за кількістю пропонованих розваг. Бунгало, в яких живуть туристи, все-таки стоять на віддалі від шуму. Веселощі веселощами, а й відіспатися непогано було б.
 
Комбінований квиток - квиток на поїздку з використанням двох і більше транспортних засобів (наприклад, літак-теплохід, поїзд-автобус і т.д.).
 
Комплексне обслуговування - стандартний набір туристичних послуг, що зазвичай включає в себе зустріч і проводи, розміщення в готелі, харчування та екскурсійне обслуговування.
 
Кон’юнктура туристичного ринку - рівень цін на туристичні послуги та товари, що склався на ринку на певний момент часу.
 
Круїз - морська або річкова туристська поїздка на теплоході, що використовується як засіб перевезення, розміщення, харчування, розваг тощо, що включає в свою програму також і обов’язкове берегове обслуговування.
 
Лінії розташування готелів - територіальний розподіл готелів по мірі їх віддалення від берегової лінії. Розташування готелю на першій лінії означає, що між пляжем і готелем немає інших будов. Але може бути дорога. Іноді символічна, а іноді (скажімо, на Коста-Брава в Іспанії) - справжнісінька, залізна, з поїздами. Часом абсолютно всі готелі курорту відокремлені від води променадом (таку картину ви зустрінете, наприклад, в Шарм-ель-Шейху, в бухті Наама Бей). А трапляється, що між готелем і морем розташований громадський басейн. Готелі другої лінії від моря (або третьої) за визначенням завжди дешевші, ніж на першій, хоча іноді навіть вищі якістю і, як правило, новіші. До речі, багато готелів, які стоять на першій лінії, обзаводяться своїми «філіями» на другій. У цьому випадку клієнти останнього можуть користуватися всією інфраструктурою «головного» готелю.
 
Мотель - готель для автотуристів, розташований на автостраді, як правило, обладнаний гаражем, станцією технічного обслуговування, АЗС та іншими службами, необхідними автотуристам.
 
Незаїзд - фактичне неприбуття туриста на засіб розміщення у запланований день заїзду або ануляція замовлення, зроблена менш ніж за 24 години до дати заїзду, зазначеної в замовленні.
 
Неорганізований туризм - самодіяльні поїздки туристів, як правило, організовувані самими туристами без допомоги туристських компаній і фірм; оплата послуг зазвичай проводиться у міру користування ними.
 
Низький сезон - найменш популярний час для поїздок (подорожей), як правило, період дії максимальних знижок.
 
Номерний фонд - загальна кількість номерів у готельному підприємстві.
 
Норма багажу - максимальна вага або габарит багажу, що приймається авіакомпанією до безкоштовного перевезення. Норми диференційовані за класами пасажирських місць.
 
Оплата за фактом надання послуг - порядок оплати, при якому туроператор протягом певного терміну після підтвердження засобом розміщення факту надання послуг у повному обсязі оплачує дані послуг. При цьому факт надання послуг підтверджується пред’явленням засобом розміщення туроператору рахунку, туристського ваучера та інших документів, визначених договором.

 
Організований туризм - поїздка, організована туристичними фірмами по стандартному або розробленим самим туристом маршрутом.
 
Пакетний тур - тур (індивідуальний або груповий), що включає в себе деякий набір послуг (перевезення, розміщення, харчування, екскурсії тощо), загальна продажна вартість якого дорівнює вартості його елементів.
 
Пансіон - невеликий приватний готель (до 30 номерів), в якому обслуговування гостей забезпечується власником або сім’єю, які переважно проживають в цьому ж будинку.
 
Перевага багажу - надлишки багажу (за вагою та розмірами) понад встановлену авіакомпанією межу, перевезення яких оплачується пасажирами додатково.
 
Підтвердження замовлення - офіційна відповідь засобук розміщення про згоду прийняти і виконати замовлення.
 
Польотний купон - частина квитка, в обмін на яку авіакомпанія надає пасажиру перевезення на вказаній в ній ділянці.
 
Пором - самохідне судно, спеціально обладнане для перевезення пасажирів і транспортних засобів (автомобілів, залізничних вагонів та інше) при перевезенні через водойми (моря, озера, протоки тощо) Пороми, призначені для тривалих перевезень, обладнані каютами з усіма зручностями. Також на них Ви можете зустріти бари, ресторани, кафе, кінотеатри, дискотеки, магазини, пункти обміну валют, вар’єте, солярії.
 
Порт заходу - пункт проміжної стоянки морського пасажирського судна, передбачений його маршрутом.
 
Портовий збір - збір, що стягується з пасажирів при їх прибутті до якогось міста або країни, при від’їзді з будь-якого міста чи країни у разі проходження ними через морський, річковий або аеропорт.
 
Посадковий талон - картка, що видається пасажирам на авіа-і морських лініях, яку вони зобов’язані здати контрольній службі при посадці.
 
Початок маршруту - місце і час надання туристу першої туристичної послуги на маршруті, зазначеної в договорі туристського обслуговування.
 
Правила надання готельних послуг - документ, що встановлює обсяг інформації, Доведення до туриста інформації про готельні послуги, порядку оформлення проживання у готелі (укладання договорів на бронювання та надання послуг, включаючи їх оплату); порядок надання послуг (включаючи послуги без додаткової оплати), а також відповідальності виконавця і споживача за якість і своєчасність надання послуг.
 
Президентський сьют (King Suite, Presidential Suite) - найвища сьютовая сходинка, звичайно включає в себе пару спалень, вітальні, робочий кабінет, пару санвузлів. Безкоштовні вино і фрукти в номері - норма, меблі можуть бути ексклюзивною, загалом, оскільки в таких номерах прості громадяни не зупиняються, поруч зазвичай розташований невеликий номер для охорони. Заплатити за ц. пишність доведеться як мінімум в три рази більше, ніж за стандартний номер.
 
Приймаюча сторона - юридична особа або індивідуальний підприємець, контрагент, що приймають туристів, які прибули в країну (місце) тимчасового перебування. Зміст обслуговування, що надається приймаючою стороною, визначається ваучером, виданим направляючої стороною.
 
Програма туристської подорожі (програма обслуговування, перебування) - план послідовних заходів із зазначенням дат і часу перебування в пунктах зупинок на маршруті, в готелі, відвідувань місць туристського показу з метою їх огляду (екскурсії), харчування, також переміщення на маршруті за допомогою зазначених у програмі транспортних засобів.
 
Прямий рейс - рейс, при якому пасажир не робить пересадок на всьому шляху проходження пункту вильоту до пункту призначення.
 
Рафтинг - сплав по гірських річках на човнах, катамаранах або плотах, не обладнаних моторними засобами.
 
Регулярний рейс - рейс, що виконується постійно протягом певного терміну відповідно до заздалегідь опублікованого розкладу.
 
Реєстраційна картка - видається в ряді країн прикордонними властями тимчасовим відвідувачам (в тому числі і туристам) при в’їзді в країну і повертається ними прикордонній владі при виїзді з країни; документ, що підтверджує реєстрацію цих відвідувачів владою даної країни. За втрату реєстраційної картки владою країни, як правило, накладається штраф.
 
Рекламація - претензія; заява однієї сторони про те, що інша сторона не виконала (повністю або частково) своїх обов’язків, та вимога у зв’язку з цим відповідного відшкодування.
 
Рецепція - загальний зал або кімната в готелях для прийому, реєстрації та оформлення гостей, а також знаходження чергових-портьє для прийому і видачі ключів номерів і виконання різного виду доручень гостей готелю.
 
Розрахунковий час - момент закінчення готельних діб (зазвичай 10:30-12:00 годин ранку/дня), до настання якого клієнт готелю зобов’язаний звільнити номер чи оплатити повністю або частково наступну добу перебування в готелі.
 
Рум-сервіс (room service) - обслуговування в номерах. Уявіть: ви приїхали в готель пізно вночі і, знявши одяг і прийнявши душ, вирішили поїсти. Ресторан вже закритий, але на столі у вас лежить багатосторінковий каталог з цінами - всього того, що можна замовити в номер. І неважливо, чи буде це маленький бутерброд з мінералкою або повноцінний вечерю з шампанським - через 30-40 хвилин їжу вам доставлять. У номер можна замовити не тільки їжу - ви можете запросити масажистку (не подумайте нічого поганого, можуть же у вас з дороги боліти спина і ноги), косметолога, і т.д. Треба лише зателефонувати за вказаним у прайс-листі номером і пояснити (на жаль, не по-російськи), чого б вам хотілося. Пам’ятайте при цьому, що всі послуги, замовлені в номер, обходяться відсотків на 10-15 дорожче, та й чайові в цьому випадку практично обов’язкові. У деяких готелях рум-сервіс припиняє роботу в 2:00 ночі, але самі висококласні готелі пропонують його цілодобово.
 
Ручна поклажа - речі, які авіакомпанія дозволила без додаткової плати перевозити при собі, причому відповідальність за збереження ручної поклажі лежить на самому пасажирі.
 
Сафарі - туристична поїздка з метою полювання або знайомства з місцевою природою, як правило, в країнах Центральної Африки.
 
Сертифікація туристичних послуг - процедура перевірки якості пропонованих продуктів туристичної фірми з подальшою видачею сертифіката відповідності якості.
 
Сімейний номер (Family Room) - дві суміжних кімнати (за розміром - півтори), в кожній з яких зазвичай стоять два ліжка (в «дитячій» ліжко може бути двоповерховим). При бронюванні варто уточнити, чи є між кімнатами двері (іноді це просто великий отвір), а то замість бажаного усамітнення вночі будете бачити сопучі дитячі носики. Вартує на 30 відсотків дорожче стандартного номера, в який поставили два додаткові ліжка.
 
Скі-пас (ski-pass) - дозвіл або пропуск на користування підйомниками в певному місці для спуску на гірських лижах чи сноуборді.
 
Страховка - умови страховки докладно обумовлюються в страховому полісі. Страховий поліс є документом, що забезпечує гарантоване медичне обслуговування у випадку хвороби або травми. Для в’їзду в деякі країни наявність страховки є обов’язковим.
 
Супроводжуючий - службовець туристичної фірми, в обов’язки якого входить супровід туристів за маршрутом, організація розміщення, харчування та перевезення.
 
Сьют - покращений номер. Просторий двокімнатний номер (хоча кімнати можуть розділятися символічної аркою), прекрасно оброблений, з багатьма меблями, часто з двома санвузлами (але навіть якщо санвузол один, там можуть бути ванна і душова кабіна одночасно або, наприклад, дві раковини). Як правило, в день приїзду гостей зустрічають вином і фруктами. Обійдеться все це задоволення на 50 відсотків дорожче звичайного номера в п’ятизірковому готелі. Делюкс сьют (Deluxe Suite, Excellence Suite) - наступна сходинка сьютів. Кімнат дві або три, причому їх розміри запросто дозволять кататися на роликах. Джакузі у ванній - майже норма, тераса або балкон - величезні. Вартує вся ця краса, як правило, в два рази дорожче стандартного номера в готелі 5*. Джуніор Сьют (Junior Suite) - кімната більша, порівняно зі стандартним номером, площа поділена на дві зони: спальну і вітальню, які іноді відокремлюються один від одного декоративною решіткою або полицею, а іноді - лише рівнем підлоги. Меблі тут кращі, ніж у стандартних кімнатах, та й обслуговування теж: наприклад, прибираються такі номери в першу чергу. Junior Suites зазвичай зустрічаються в готелях 5*, рідше - в 4*, і коштують вони відсотків на 30 дорожче стандартних кімнат.
 
Час звільнення номера - час (місцевий), не пізніше якого турист повинен звільнити номер у день від’їзду. Дуже часто цей час називають розрахунковою годиною готелю. Як правило цей час встановлюється, за дуже рідкісними винятками, від 10:30 ранку до 12:00 дня.
 
Час надання номера - найбільш ранній допустимий час (місцевий) заселення туриста в номер у день заїзду. Наприклад, у більшості європейських готелів - 14:00; в готелях США - 15:00 або 16:00. 
File news1.dat not found
Є-черга
logo
Ми в соціальних мережах:
logo logo
Наші партнери:
logo logo logo logo logo logo
Статистика
Розробка та підтримка:
logo
logo
logo
logo
logo