}

Гірськолижний відпочинок

Багато любителів активного відпочинку в зимовий період воліють проводити відпустку на гірськолижних курортах, котрі дарують своїм гостям краси снігових вершин, масу позитивних емоцій и екстриму. Європейські країни пропонують широкий вибір зимових трас для бажаючих поглянути стихії в очі та одночасно випробувати свої сили.
Зазвичай, гірськолижні курорти різняться за рівнем трас, цін, і кожен з них затребуваній у своїй категорії. Як правило, будь-який курорт Включає в себе лижні траси для спортсменів різного рівня підготовки, гірськолижні школи, фешенебельні готелі, безліч розваг та послуг.
Гірськолижний відпочинок стає все більш популярним. Любителів екстриму і активних видів спорту приваблюють відмінно обладнані схили, мережа бугельних і сідельних підйомників і, безумовно, безліч розваг на будь-який смак.
 
Відпочинок в Австрії давно асоціюється у туристів з чудовими гірськолижними курортами. 
Протягом року тут тренуються професіонали з усього світу, проте спортсмени-аматори також зможуть знайти тут справжній рай під час зимового сезону. 
В Австрії створено всі умови для комфортного гірськолижного відпочинку і катання, а тому навіть найвимогливіші і вибагливі туристи залишаються задоволені висококласним сервісом і чудовими схилами і трасами. Гірськолижні спуски і готелі Австрії обладнані відповідно до найсучасніших вимог, завдяки чому у всіх мандрівників, які приїжджають сюди кататися на лижах, залишаються тільки приємні враження від поїздки. Найбільшою популярністю у молоді користується австрійський курорт Майрхофен, трирівневий Бад Гаштайн, який відомий своїми крутими спусками. І, звичайно ж, улюбленим курортом туристів будь-якого віку, які люблять гірські лижі та сноуборд, є Ішгль. Австрія пропонує туристам не лише підкорити найкрутіші спуски, але і насолодитися катанням на санях і ковзанах з дітьми. Саме тому Австрія вважається одним з кращих напрямків для гірськолижного відпочинку.
 

Польща також приваблює туристів з усього світу своїми гірськолижними курортами. Зимовою столицею країни по праву вважають дивовижне курортне місто Закопане. Тут представлені траси різної складності, так що заняття до душі тут знайдуть як професіонали, так і новачки. Цікаві зимові розваги на гірськолижних курортах Польських Татр, безумовно, залишають незабутні враження. Тут добре розвинена інфраструктура для зимового відпочинку. Крім катання, тури в Польщу традиційно включають насичену вечірню програму.
 
Якщо ж ви хочете насолодитися пишністю Скандинавії, то, без сумніву, варто звернути увагу на тури до Фінляндії. Лижний сезон тут триває з кінця листопада до початку травня. 
 
Всього Фінляндія пропонує туристам близько 120 гірськолижних курортів, кожен з яких відрізняється прекрасною інфраструктурою, захоплюючими дух гірськими схилами і, звичайно ж, найвищим рівнем обслуговування. Новорічні тури до Фінляндії - батьківщини Санта-Клауса, безумовно, доставлять масу приємних емоцій як дітям, так і дорослим. Тут можна покататися на упряжці з собаками або оленями, помилуватися шаманським вогнем і відвідати знаменитий Санта-парк, а також попаритися в фінській сауні і покататися на атракціонах аквапарку.
 Одним словом, Фінляндія пропонує туристам справжню зимову казку, в атмосферу якої ви можете зануритися відразу ж після прибуття в країну.
 
Запаморочливо чисте повітря чекає вас в Швейцарії - країні білосніжних гірських вершин і озер. 
Національним видом спорту тут є гірські лижі, так що лижники з усього світу прямують саме сюди. Чудові альпійські пейзажі зачаровують, а швейцарські гірськолижні курорти пропонують унікальні можливості для активного відпочинку і туризму. Лижний сезон в Швейцарії - з початку листопада по квітень, а деякі курорти пропонують можливість покататися на лижах навіть влітку. На який курорт ви б не відправилися, вас зустрінуть досвідчені інструктори, які нададуть вам допомогу у виборі гірськолижного схилу, у відповідності з тими навичками та досвідом, якими ви володієте. Тут є величезна кількість підйомників і найрізноманітніших схилів, які підійдуть як для новачків, так і для професіоналів. Швейцарські курорти пропонують туристам найкомфортніші умови для відпочинку, тому саме ця країна користується такою популярністю серед любителів гірськолижного туризму.
 
Франція - дивовижна країна, яка своїми чудовими сніговими вершинами і безкрайніми рівнинами притягує тисячі туристів з усього світу. Гірськолижні курорти Франції не даремно визнані одними з кращих у всьому світі. Французькі Альпи пропонують любителям гірськолижного відпочинку більш 4000 трас з різним рівнем складності. Тут знайдуть підходящі траси і новачки, і професіонали. Крім того, саме французькі траси часто стають місцем проведення зимових чемпіонатів та олімпіад.
 
Французькі Альпи розташовують добре з'єднаними між собою гірськолижними курортами, яких в регіоні нараховує близько 200. Тут працюють гірськолижні школи, які навчають майбутніх лижників і сноубордистів. Причому, існують різні рівні і програми навчання. 
У спортивних центрах ви можете поплавати в басейнах, відвідати солярії та тренажерні зали, а для маленьких туристів тут відкриті дитячі містечка. Крім того, тільки тут ви зможете насолодитися вишуканими стравами французької кухні, кращими винами і, звичайно ж, самими різними розвагами. Завдяки всім цим перевагам, гірськолижний відпочинок у Франції завжди користується попитом у туристів.
 
Вибираючи гірськолижні тури, багато мандрівники зупиняють свій вибір на Словаччині - невеликій країні в Східній Європі, яка пропонує дивовижне поєднання багатьох історичних традицій і чудової природи. Захоплюючі дух гірські вершини Татр, мальовничі старовинні містечка та лицарські замки, чудові гірськолижні курорти - все це Словаччина. Кришталево чисті озера, термальні джерела, сталактитові печери і доброзичливі привітні люди - все це теж Словаччина. Так що, вирішивши відправитися в тур до Словаччини, ви, безумовно, залишитеся задоволені своїм вибором.
 
Майже половину території країни займає ланцюг гір - Карпатська Дуга. Також в Словаччині відомі й інші гори - Високі Татри, Низькі Татри, Маленькі Карпати і Білі Карпати. Тут створені чудові умови для зимового відпочинку та активного туризму. Крім того, що особливо радує туристів, ціни на тури в Словаччину є дуже привабливими.
 
У Словаччині є 2 великих гірськолижних центру катання. Це - Високі Татри і Низькі Татри. Високі Татри - це найвищий гірський масив в Східній Європі, який утворює природний кордон між Польщею на півночі та Словаччиною на півдні. Туристи з усього світу приїжджають сюди вже багато років, щоб підкорити найвищі гірські вершини, зарядитися енергією і отримати масу задоволення від катання на гірських лижах. Тут розташувалися 14 курортних центрів, найбільш відомими серед яких є: Штребске Плесо, Татранська Ломніца і Старий Смоковець.
 
У Високих Татрах туристам надається широкий вибір недорогого житла та бюджетних готелів, а також готелів класу люкс. Також на гірськолижних курортах країни туристи можуть відвідати аквапарки і термальні джерела.
 
 
Низькі Татри приваблюють туристів великою кількістю приватних пансіонатів рівня 2*. Тут не такі високі гори, зате зазвичай випадає більша кількість снігу, ніж у Високих Татрах. Найвищий пік Низьких Татр - Дюмбієр. Його висота становить 2043 метра. Низькі Татри пропонують чудові можливості для всіх видів лижного спорту. Найвідомішими курортами тут є Ясна і Талі. 
 
Болгарія приваблює не тільки любителів пляжного відпочинку, які спрямовуються сюди в літній період, щоб отримати чудову засмагу і насолодитися теплими водами Чорного моря. Країна також відкриває чудові можливості для проведення зимового відпочинку, завдяки чому вона користується популярністю у любителів гірськолижного спорту і активного туризму.
 
Чудове географічне положення і кліматичні умови дозволяють Болгарії стати одним з найпопулярніших напрямів для зимового відпочинку. В першу чергу, варто відзначити той факт, що більше третини території країни займають гори, тому тут створені всі умови для проведення незабутніх зимових канікул. Відпочинок в Болгарії - це чудова можливість відвідати європейську країну, познайомитися з її традиціями та культурою, насолодитися шарудливим під ногами снігом, відчути, як кипить адреналін в крові і як захоплює дух від навколишньої краси. У Болгарії є не тільки схили для досвідчених лижників, але і для початківців, а також створені спеціальні траси для дітей. Саме тому країна є ідеальним місцем для сімейного відпочинку. Так що, все більше сімей з дітьми обирають Болгарію місцем проведення зимової відпустки.
 
Найбільш популярні гірськолижні курорти Болгарії розташовані на південному заході країни. Найвідоміші серед них - це, звичайно, Боровець, Вітоша, Пампорово, Банско і Ситняківська Скала.
 
Гірськолижний відпочинок в Карпатах для багатьох напряму асоціюється з курортами Буковель, Яремча або Славське. Це й не дивно - приємне катання на лижах в цих місцях забезпечується розвиненою інфраструктурою, високою якістю сервісу і шикарними пейзажами, що відкриваються оку.
 
На Буковель любителі зимового відпочинку їдуть, перш за все, через наявність великої кількості трас вражаючої протяжності - 50 км. Крім того, відмінне комфортне катання заздалегідь підготовлено: на всіх схилах щоночі працюють ретраки, які вирівнюють бугри, і при необхідності на траси додається свіжий сніг за допомогою спеціальних гармат. Також тут є все і для нічного катання - після 20:00 траса освітлюється потужними прожекторами. І, звичайно, рівень сервісу в Буковелі на висоті: всі підйомники в справному стані, у більшості з них знаходяться безкоштовні туалети. Також на курорті працюють аптека, школа інструкторів, рятувальна служба, магазини та інші необхідні заклади. Безумовно, забронювати готель в Буковелі можна заздалегідь - гостей вже чекають численні готелі та пансіонати.
 
Курорт Яремче відомий своїм двохсотметровий підйомником і прекрасними трасами різного рівня складності. Катання на лижах тут поєднується з комфортним відпочинком і задоволенням від гірських горизонтів. Спорядження для активного проведення часу можна орендувати прямо в містечку, і там же знайдеться все інше необхідне для зимових пригод. Безумовно, жити можна в готелі в Яремче або ж вибрати собі пансіонат за смаком. 
 
У Славському траси радують різноманітністю висот, протяжністю і рельєфами, і катання тут сподобається і новачкові, і професіоналові. Із приємних бонусів - прямо на трасі працюють бари, в яких можна знайти гарячі напої, глінтвейн, і що-небудь для легкого перекусу. До Славського можна дістатися машиною, автобусом або електричкою від Львова, поїздом від Ужгорода або іншого міста України.
 
Гірськолижні підказки
 
Траси
 
Залежно від ступенів складності, рельєфу и ухилу всі гірськолижні траси маркуються кольорами:
Зелені - практично рівнинні, використовують для навчання;
Сині - вважаються простими, підходять для катання новачків;
Червоні - середні по складності, вимагають від туриста впевненості, вміння контролювати ковзання, призначені для тих, хто вже впевнено вміє стояти на лижах;
Чорні - найскладніші, небезпечні своїми крутими рельєфами спуски, призначені для професіоналів.
З однієї вершини, як правило, існує кілька варіантів спуску, за простішою або більш складною трасою. Траси різної складності і система підйомників утворюють так звану зону катання. Так як в горах темніє рано, рекомендуємо вибирати курорти з освітленими трасами для катання в темні години доби.
 
Підйомники
 
З селищ-курортів до вершини трас ведуть підйомники. Вони також бувають декількох видів:
Бугельний – під час підйому на бугелі ви сковзаєте вгору по лижні, при цьому спеціальне обладнання – гак - фіксується самостійно і допомагає легко триматися на підйомному тросі. Такими підйомниками оснащуються короткі не дуже круті траси, як правило, зелені та сині.
Крісельний - один з найпоширеніших видів підйомників. За модифікаціями найрізноманітніші: від одномісних до шестимісних. Всі оснащені поручнем безпеки, який необхідно опустити відразу після посадки.
Кабінні підйомники (гондоли) - засклені кабіни, котрі захищають від вітру та снігу, і розраховані на транспортування туристів Переважно сидячі. За місткістю в середньому розраховані на 6 осіб. Обладнання, як правило, розміщують у спеціальних кишенях зовні кабіни.
Фунікулери - відрізняються від кабінних підйомників більшою потужністю и місткістю до 200 чоловік.
На основних станціях біля підйомників популярних курортів в пік сезону скупчується багато туристів. Щоб не втрачати 20-40 хвилин в черзі, радимо Вам відправлятися в гори раніше. Підйомники починають працювати з 8:00 - 9:00 години ранку, кожен має свій режим роботи, а розклад зазначено в точці відправлення.
Багато підйомників в другій половині дня починають поетапно відключатися. Це важливо врахувати, прокладаючи власний маршрут катання, щоб не опинитися відрізаним від спусків і підйомників, які повертаються на нижню станцію. 

Словник гірськолижника від "Автотура"

Ski-in - можливість спускатися на лижах до готелю

Ski-out - можливість починати катання відразу від готелю

Ski-safari -довжина подорожі по трасах з переходом з підйомника на підйомник, не знімаючи лиж.

Апрески (apres-ski) - в перекладі з французької означає "після лиж" - вся інфраструктура відпочинку і розваг гірськолижного курорту - ресторани, бари, готелі, дискотеки і т.д.

Зелена траса (green slope, іспанською мовою pistas verdes) - легка траса, яка підійде для початківців гірськолижників

Карвінг - сучасний стиль катання на гірських лижах

Квотер-пайп (quarter pipe) - різновид хаф-пайпа у вигляді чверті круга

Лижесховище (ski-locker) - спеціальне приміщення в прокатах і на станціях підйомників для зберігання гірськолижного обладнання

Могул, або mogul - спуск на гірських лижах по трасі з буграми. Тільки для досвідчених гірськолижників

Могульная траса, або mogul slope - спеціально зроблена для професійних гірськолижників траса, що складається з горбів

Підйомник (lift, іспанською мовою remontes) - пристрій, що доставляє гірськолижника з підніжжя траси до стартового рівня спуску. Види підйомників:

- Біжучі стрічки (травалатори) в основному, для дітей і початківців в «жабник» на горі;

- Бугельні (lift, іспанською мовою telesquis) - буксирувальний тип підйомника, складається з троса з прикріпленими до нього сидіннями. Використовується на невеликих перепадах висот;

- Канатно-рейкові фунікулери з великими вагонами;

- Крісельні (chair lift, іспанською мовою telesillas) - (одно, двох-і багатокрісельні);

- Підвісні кабіни (чотирьох-, шести-і багатомісні, що вміщають до 100 чоловік);

Плуг - спосіб спуску на гірських лижах, коли шкарпетки зведені, а п'яти широко розставлені. Використовується для гальмування і поворотів

Пудра (powder) - свіжий сухий сніг

Ратрак - спеціальна машина на гусеничному ходу, використовується для ущільнення снігового покриву та підготовки гірськолижних схилів

Синя траса (blue slope, іспанською мовою pistas azule) - синя траса - друга за складністю після зеленої

Скі-бас (ski-bus) - автобус, що перевозить туристів від гірськолижних курортів до готелів, а також між курортами

Скі-пас (ski-pass, іспанською мовою forfeit) - спеціальна картка, яка дозволяє пройти на територію лижної станції, де можна користуватися всіма підйомниками і спускатися необмежену кількість разів по всіх трасах. Увага, на ski-pass, з терміном дії від 2 днів, потрібна фотографія!

Слалом - стиль гірськолижного спуску з крутими поворотами або змагання зі сноубордингу на швидкість

Снігова гармата (snow canon, іспанською мовою canone de niev) - обладнання для виробництва і розпорошення штучного снігу

Снігові ясла, або «жабник» - обгороджена територія для навчання дітей катанню на гірських лижах

Телемарк - застарілий, але зараз знову входить в моду, стиль катання на гірських лижах

Траса (slope, іспанською мовою pista) - гірськолижна траса. Гірськолижні траси діляться на легкі (зелені), другі за складністю (сині), складні (червоні) і вищого рівня складності (чорні)

Фан-карвінг - особливий стиль спуску по гірськолижній трасі: без лижних палиць і спеціальної траєкторії.

Фанпарк (funpark) - схил для сноуборда з штучними перешкодами, такими як хаф-пайп, біг-ейр, квотер-пайп

Фрірайд - вільний стиль катання по цілині.

Фріскіінг (freeskiing) - змішаний, вільний стиль катання, що нагадує серфінг на воді

Фрістайл - вид лижного спорту. До складу фрістайлу входять лижна акробатика, скі-крос, могул трамплін

Фунікамп (funicamp) - різновид фунікулера, що вміщує 20-35 чоловік

Фунікулер - величезний підйомник з вагоном, що вміщує 80-150 чоловік, який доставляє гірськолижників на дуже високі піки і переборює при цьому кілометрові відстані

Хаф-пайп (half pipe) - канал в снігу у вигляді півкола довжиною 100-200 м і шириною 15-20 м для сноубордингу. різновид фанпарк

Хелі-скі (heli-ski) - катання на гірських лижах по цілині, починається стрибком з вертольота. Часто використовується при дуже великих (понад 1500 м) перепадах висот

Цілина - свіжий, недавно випавший сніг. З одного боку, він пом'якшує удари при падінні і дуже захоплюючий, з іншого, може приховувати під собою каміння

Червона траса (red slope, іспанською мовою pistas rojas) - третій рівень складності після зеленої і синьої траси

Чорна траса (black slope, іспанською мовою pistas negras) - траса самого високого рівня складності, призначена для професіоналів 

 

З питань підбору, розрахунку та бронювання турів просимо Вас звертатися в офіс агентства подорожей «Автотур» за телефонами:
тел./факс 0(332) 78-35-07
моб. 068-68-44-382
моб. 050-973-79-97 
File news1.dat not found
Є-черга
logo
Ми в соціальних мережах:
logo logo
Наші партнери:
logo logo logo logo logo logo
Статистика
Розробка та підтримка:
logo
logo
logo
logo
logo